gabionyMáte problémy so zosuvom pôdy? Riešením pre vás sú profesionálne gabionové steny od firmy Betafence Niesme žiadny amatéri v oblasti oplotenia a gabionov, dôkazom toho je že ako prvá firma v Európe sme získali značku CE pre gabionové koše.

Čo sú gabiony?

Gabiony sú oporné konštrukcie, ktoré zabraňujú zosuvom pôdy vďaka čomu sa pomocou gabionov spevňujú svahy. Konštrukciu gabionov sa tvorí  pomocou  zváraných košov z pletiva, spojené pomocou špirál. Vnútro gabiónov je vyplnené lomovým kameňom, ktorý kompletne zaplní vnútro čím sa stabilizuje celá gabionova stena. Vnútro gabionov je možné vyplniť aj inými materiálmi napr. sklo, drevo alebo kamienky.

Aké sú dostupné rozmery?

Rozmery štandardných gabiónových košov sa pohybujú od 1 x 1 x 0,5 až do 5 x 1 x 1 (d,š,v), rozmery sú uvádzané v metroch. Veľkosť oka  sa pohybuje od 76,2 x 76,2 až do 100 x 100 (mm). Priemery drôtov z , ktorých sú gabionové koše vyrábané sa pohybujú od 3 milimetrov až do 4,5 milimetra. Samozrejme je možnosť aj výroba gabiónov na mieru. Kvalitné a dostatočne silné materiály zabezpečújú dlhú životnosť gabionov dokonca až 50 rokov v priaznivých podmienkach.  Pre bližšie informácie ohľadom rozmerov gabionovych košov navštívte našu stránku http://gabiony-betafence.sk/gabiony-betafence/gabiony

Životnosť 50 rokov vám nestačí ?

V tom prípade ak ste náročný zákazník a životnosť gabionovej steny 50 rokov vám nestačí je pre vás vhodný gabionovy kôš, ktorý je tvorený z kombinácie ZINCALU a PVC. Klasická gabiónova stena je tvorená len zo ZINCALU tento typ je však obohatený o PVC čo zabezpečuje jeho dlhú životnosť až 120 rokov.

Referencie a ďalšie informácie ohľadom gabiónov nájdete na našej stránke http://gabiony-betafence.sk